TRANSAVİA HAVA YOLLARI

Kategori: HAVA YOLU FİRMALARI | 0

     Transavia Havayolları 1965 yılında Hollanda’da Transavia Holland adıyla kurulmuş, düşük maliyetli(low coast) uçak seferleri düzenleyen bir havayolu firmasıdır.

   Kış aylarında Avrupa’da kar sporları yapılan ülkelere, yaz aylarında ise genellikle Akdeniz ülkelerine, tatil amaçlı gezilerde sıkça kullanılan bir havayolu şirketidir.

   Transavia‘yı Paris Ory-Barselona uçuşunda kullandık ve gerek yer hizmetleri gerekse uçak içi hiçbir sorunla karşılaşmadık.

 

NEDEN TRANSAVİA?

     Check-in işlemleri

   Transavia’yla yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi online yapabilirsiniz. İnternet sitesine check-in işlemi için gerekli bilgileri girin ve biniş kartınızın çıktısını alın, bu kadar basit!

   Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online işlem aralığı, uçuş saatinizden 4 saat önce sona erecektir.

   Uçuş saatinizden 2,5 saat önce başlayıp, 40 dakika önce biten zaman aralığında, havaalanlarında bulunan kiosklardan check-in işleminizi yapabilirsiniz.

   Uçuş saatinden 2 saat önce açılan check-in kontuarı, uçuş saatinden 40 dakika önce kapanacaktır. Bazı havaalanlarında check-in kontuarının açılış ve kapanış saatleri farklı olabilir, uçuş yönünüze göre internet sitesinden kontrolünüzü yapınız.

 

     Bagaj hakkı ve ücretlendirme

   10 kiloyu aşmayan bir adet kabin bagajı hakkınız mevcut. Tavsiye edilen boyut 40x25x20 cm boyutlarında olmalıdır.

   55x35x25 cm boyutlarında olan el çantasını, kalabalık uçuşlarda kargo bölümüne alınması kaydıyla, kabine almanız mümkün olabilir.

   El bagajı haricinde diğer bagajlar için kilosuna ve sayısına göre ücret talep edilmektedir.

   Bu işlemi internet sitesinden yapmanızı öneririz aksi takdirde bu işlemi havaalanında yaparsanız çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalacağınızı hatırlatmak isteriz.

   Bize mi denk geldi? Yoksa her zaman böyle kampanya var mı? Bilinmez. Ama son gün internet sitesinden check-in işlemi yaparken 15 kg’lık bagaj hakkı için %50 indirim vardı. Siz genede şansa bırakmayın 🙂

 

     Koltuk seçimi

   Online check-in sırasında uçak tipine göre hazırlanmış yerleşim şemasından koltuk seçim işlemini ücretsiz yapabilirsiniz.

 

     Biletleme Ücreti

    Gideceğiniz yöne göre biletinize yansıyacak olan ücretlendirme hakkında pek bir bilgimiz olduğunu söyleyemeyiz siz bu konuda internet sitesine güvenin.

 

     Yiyecek, İçecek ve İkram

Low coast firması olan Transavia’yla yapacağınız uçuşlarda yiyecek ve içecekler ücret karşılığında satılmaktadır.

 

   Transavia Uçuş noktaları için >>

   Transavia‘dan bilet almak ve diğer bilgiler için resmi internet sitesi >>

 

 

Yorumlar

Yorumlar

Takip Et GeziciBlog:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir