SUN EXPRESS HAVA YOLLARI

Kategori: HAVA YOLU FİRMALARI | 0

     SunExpress, 1989 yılında dünyanın iki önemli havayolu şirketi olan, Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın güçlü iş birliğiyle kurulmuştur. Merkezi Antalya’da bulunmaktadır, ikinci merkezi olan İzmir’i 2006 yılında hizmete sokmuştur.

   SunExpress, 2011 yılında Almanya’da bulunan kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya” yı kurarak, hizmet ağını genişletmiştir.

   SunExpress Türkiye‘de 16, yurtdışında başta Almanya olmak üzere 27 noktaya uçuş düzenlemektedir.

 

NEDEN SUNEXPRESS?

     Check- in işlemleri:

   SunExpress’le yapacağınız uçuşlarda, check-in işlemlerinizi, hem havaalanlarından hem de internet üzerinden, on-line check-in olarak yapabilirsiniz.

   Uluslararası uçuşlarınız için, uçuş saatinden en az 45 dakika önce, Türkiye içi uçuşlarınız için ise uçuş saatinizden en az 30 dakika önce check-in işlemlerinizi bitirmeniz gerekmektedir.

 

     Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

   SunExpress ile yapacağınız uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakkı sınırlamaları ve fazla bagaj ücretlendirmeleri gideceğiniz yöne göre farklılıklar göstermektedir.

   Türkiye içinde yapacağınız uçuşlarda, yolcu başına ücretsiz bagaj hakkınız 15 kg ile sınırlandırılmıştır. Türkiye içi tüm iç hat uçuşları için, fazla bagaj ücreti kilogram başına 6TL olarak belirlenmiştir.

   Dış hat uçuşlarınızda; Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman‘dan yapılacak ya da Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman  yönüne yapılacak uçuşlarda, 20 kg, Türkiye içindeki diğer varış noktalarına ise, ücretsiz bagaj hakkınız 30 kg olarak belirlenmiştir.

   Tüm uçuşlarda kabin bagajı hakkı 6 kg.’dır.

 

     Koltuk seçimi:

   Koltuk rezervasyonuyla ilgili olarak dış hatlarda 10 Euro, iç hatlarda 10 TL ekstra ücret uygulaması vardır.

   Bunun dışında tercihlerinize göre acil çıkışı sırasındaki koltuklar veya ön sıra koltukları için, dış hatlarda tek yöne 20 Euro, iç hatlarda 20 TL ekstra ücret talep edilecektir.

   Havalimanındaki check-in işlemleri sırasında ise, uçakta o an için mevcut olan koltuklar önerilecektir.

 

     Biletlendirme ücreti:

   SunExpress Havayolları’ndan alınacak olan tüm biletlerde biletleme işlemi olarak, her yolcudan iç hatlarda 12TL, dış hatlarda ise 15 euro ücret almaktadır.

 

     Yiyecek, içecek ve ikram:

   SunExpress Havayolları’nın tüm uçuşlarında yiyecek ve içecekler ücret karşılığında verilmektedir.

 

   Sunexpress uçuş bilgileri için >>

   Sunexpress‘ten bilet almak için resmi internet sitesi >>

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar

Takip Et GeziciBlog:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir