Küçücük, içi dolu turşucuk : Münire

Kategori: TATLAR&LEZZETLER | 0

       Bugün Alsancak‘ta arkadaşımla buluşmaya karar verince, bir kaç hafta önce İnstagram‘dan keşfettiğim Münire‘ye gitmeye koyuldum. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanın faydaları işte hep bunlar.

   Alsancak‘ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Garanti Bankası’nın sokağından girdiğinizde 100 metre ileride solda küçücük bir dükkan Münire. İçeride 6-7 masa var. Girer girmez eski antika objelerle dopdolu bir cennete girdim sandım resmen.
.
.
.
.
   Dükkana girdiğimizle ne içeceğimizi bilemediğimiz için 25 çeşit gazozun içinde kaybolduk. Ben İzmir’in Huzur gazozuyla başlamayı uygun buldum. Az da kolaya kaçtım sanırım. Her seferinde bir yenisini denesem 25 seferde oldu bu iş 🙂
.
.
.
   Gazozların fiyatı 5 TL ve yanında sarı leblebi ikram ediyorlar. Beni vuran bambaşka bir ayrıntı daha radyodan ya da internetten değil, pikaptan jazz plakları çalıyor. Resmen bayıldım!!
.
.
.
   İzmir‘e ve Alsancak‘a yolunuz düşerse en azından yarım saatinizi ayırın derim. İnanın hiç birşey kaybetmeyeceksiniz, cebinize de bir sürü huzur biriktirerek çıkacaksınız. Günü Türk Kahvesi’yle de bitirdiniz mi keyfinize değecek yok.
.
.
.
Şişe gazozların fiyatı 5 TL, yanında leblebi ikram.
Türk kahvesinin fiyatı 5 TL, yanında su ve kuş lokumu ikram.
Söylemesi benden denemesi sizden 🙂
.
.
.
by @kucukdunyagezgini           
15/08/2015                  

Yorumlar

Yorumlar

Takip Et GeziciBlog:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir