PARİS ŞEHİR KARTLARI

Kategori: PARİS | 0

     Paris şehri hakkında bahsedilirken “Oof! Aşık olunası”, “Ayy! Buram buram romantizm” gibi kelimeler kullanılırken eminiz ki “Ha ha! Eminim öyledir” diyordunuz fakat gittiğiniz zaman bu şekilde konuşan arkadaşlarınıza hak verdiğinizi görür gibiyiz.

   Neyse lafı uzatmayalım Paris‘e gitmeye karar verdiniz. Nasıl gidileceği hakkında Paris Ulaşım Rehberi sayfamızı okudunuz ve Paris’te hangi şehir kartını kullanırsam avantajı olur diye buraya bir göz atayım dediniz.

   Bizde sizin için kartları tek tek inceledik ve aşağıda yazdık. Buyurun efenim…

 

ULAŞIM KARTLARI

   Paris Şehir Kartları‘ndan bahsetmeden önce Paris’in bölgelerini (zone) hatırlatmak istiyoruz. Ki; kart alırken bu zonelara dikkat ederek yanlış kart almayın. 😉

 

zone_deplacement_touristes_en-mini

PARİS ZONE HARİTASI(TEMSİLİ)

 

     RATP(Paris Visite) Biletleri

   Tek kullanımlık ve 10lu olarak satılanları vardır ve sadece ulaşımda geçerlidir. 1, 2, 3 ve 5 günlük satılanları ise ulaşımda geçerli olduğu gibi bazı yerlerde indirimler sunmaktadır.

   Zone 1-3 için tek kullanımlık olan biletler 1,80 euro, 10 bilet ise 14,10 euro, 1 günlük bilet 11,15 euro, 2 günlük 18,15 euro, 3 günlük 24,80 euro, 5 günlük ise 35,70 euro‘dur.

ticket-paris-visite-mini

1-3 ZONE’DA KULLANILAN BİLET(TEMSİLİ)

 

 

   Zone 1-5 için ise tek kulanımlık ve 10 kullanımlık bilet bulunmamaktadır fakat zone 1-5 için 1 günlük bilet 23,50 euro, 2 günlük bilet 35,70 euro, 3 günlük bilet 50,05 euro, 5 günlük bilet ise 61,25 euro‘dur.

paris-visite-ticket-2014-mini

1-5 ZONE’DA KULLANILAN BİLET(TEMSİLİ)

 

   Paris Visite biletleri indirimlerini incelemek ve satın almak için >>

 

TURİSTİK ŞEHİR KARTLARI

     Paris Museum Pass

   50’nin üstünde müzeye ücretsiz giriş imkanı sağlayan Paris Museum Pass; müze tutkunları ve ulaşım kullanmayacaklar için mutlaka alınması gereken bir kart bizim için.

Paris-Museum-Pass-630x405-C-DR-mini

PARİS MUSEUM PASS(TEMSİLİ)

 

   Versailles Sarayı, Orsay Müzesi, Notre-Dame Kulesi gibi ücretsiz giriş imkanı sağladığı başlıca turistik yerlerin girişi toplam 120 euro civarı. Paris Museum Pass‘in ise 2 günlüğü 48 euro, 4 günlüğü 62 euro, 6 günlüğü 74 euro. Yanında verilen turistik harita ise cabası.

   Karar sizin, eğer satın almak veya incelemek isterseniz Paris Museum Pass internet sayfası için >>

 

HEM ULAŞIMDA HEMDE TURİSTİK YERLERDE GEÇERLİ KARTLAR

   İşte en sevdiğimiz kartlar. Bir taşla birkaç kuş birden vurup bütçemizi  sarsmadan hem sınırsız gezip hem de turistik yerleri doyasıya gezeceğimiz Paris‘te kullanılan şehir kartları.

     Paris City Pass

   The Paris Pass‘le karıştırmayın ikisi çok ayrı kartlar.

   Paris City Pass; aşağı yukarı The Paris Pass ile aynı müzelere ücretsiz giriş imkanı sağlasada büyük(major) müzelere hızlı giriş imkanı sağlamıyor.

tour_img-323269-70-mini

PARİS CITY PASS(TEMSİLİ)

 

   1-3 zone içerisindeki tüm toplu taşımaları sınırsız kullanım imkanı veren Paris City Pass; Seine Nehrinde ücretsiz tekne turu imkanı ile Disneyland‘a girişte indirim imkanı sunuyor.

   Ücretsiz şehir haritası her şehir kartında olduğu gibi Paris City Pass‘te de ücretsiz.

   Paris City Pass‘in; 2 günlük olanı 90 euro, 4 günlük olanı 150 euro ve 6 günlük olanı ise 190 euro tutarında.

   Paris City Pass‘in hangi müzelerde geçerli olduğu, nerelerde indirim sağladığı hakkında detaylı bilgi almak ve isterseniz satın almak için >>

 

     The Paris Pass

   1-3 zone içerisinde geçerli The Paris Pass’in diğer kartlardan farklı kılan özelliği; anlaşmalı restorant ve dükkanlarda indirimi, çikolata ve şarap atölyelerinde ücretsiz deneyim ile Les Cars Rouge hop-on hop-off otobüslerinde hatır sayılır bir indirim sağlaması.

   Aynı zamanda büyük(major) müzelerde giriş sırası beklemeden The Paris Pass özel girişinden girerek sıra bekleme derdinden sizi kurtaran The Paris Pass; Paris‘te bulunduğunuz sürece gezeceğiniz müzeleri ve yapacağınız aktiviteleri kalem kalem hesapladığınızda avantajlı oluyor.

10613162_10203594681642295_953264651477440014_n-mini

THE PARİS PASS(TEMSİLİ)

 

   Şöyleki giriş yapacağınız müzelerin toplam tutarı 150-160 euro civarı  (+)kuyrukta bekleyeceğiniz zaman ve ulaşım bileti. Sadece 2 gün Paris’te bulunacağınızı düşünürsek müzeleri hemen gezip vakit kaybetmeden ulaşımıda da çabuk hareket etmeyi düşünürseniz en yakın noktadan The Paris Pass alın 🙂

   İçinde Paris 1-3 Zone Travel Card, Paris Museum Pass, Guide Book, Major Müzelere sıra beklemeden ücretsiz giriş imkanı sağlayan Paris‘in şehir kartı The Paris Pass’in 2 günlüğü 116,10 euro, 3 günlüğü 143,10 euro, 4 günlüğü 170,10 euro ve 6 günlüğü de 206,10 euro’dur.

 

…………….. o ……………

 

Paris‘te keyifli, romantik ve unutulmaz vakitler geçirmeniz istedik. Bunun için elimizden geldiğince klavyemizle birşeyler yazdık birşeyler tarif ettik. Ve umarız sizin tatilinizde hoşça vakit geçirmeniz için bir katkımız olmuştur.

 

Yorumlar

Yorumlar

Takip Et GeziciBlog:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir