BERLİN ŞEHİRİÇİ ULAŞIM KARTLARI

Kategori: BERLİN | 0

     Avrupa‘nın en disiplinli ve en tutarlı ulaşım sistemine hoşgeldiniz.

   Gerçekten de o kadar fazla ulaşım imkanı ve o kadar fazla ulaşım kartı kullanımı olmasına rağmen Berlin‘de ulaşım sisteminin disiplinine ve dakikliğine hayran kalmamak mümkün değil.

   Berlin‘de şehiriçi ulaşım sisteminde kullanılan ve sizin geçireceğiniz vakte, yapacağınız gezinin özelliğine uygun ekonomik seçenekler mevcut.

   “Hangisini seçeyim acaba?”, “Hangisi benim işime yarar?” gibi sorunlardan sizi kurtarmak için bu konuya ayrı başlık açtık.

   Öncellikle size ilk tavsiyemiz Berlin‘de gezeceğiniz yerleri not alın ve bunların hangi bölgede olduğuna bakın (A,B,C) Ardından bu bölgelerde geçerli kartların fiyatları ve avantajlarını inceleyin. 😉

Berlin-Tarif-Zones-mini

BERLİN A,B ve C BÖLGESİ HARİTASI

 

   İkinci olarak Berlin‘de bilet otomatlarında Türkçe dil seçeneği mevcut. Bu yüzden aşağıdaki yazıyı okuyup biletinizi alırken daha fazla vakit kaybetmeminizi istedik.

   Şimdi sizin için şehiriçi ulaşım kartlarını kullanıldıkları yerlere ve özelliğine göre elimizden geldiğince anlatmaya özen göstereceğiz;

 

     BERLİN CITY TOUR CARD(TOURIST TICKET)

   Berlin Museumsinsel (Museum Island) haricindeki müze gezilerini düşünüyorsanız tavsiyemiz Berlin Tourist Ticket

BerlinCitycard-mini

   Museumsinsel haricindeki diğer müzelere büyük indirim sağlayan, toplu taşımada ücretsiz ulaşım imkanı veren, içinde şehir turistik haritası bulunduran bu kart 48 saat ile 6 gün arası kullanımını farklı fiyatlarla sağlamakta.

   A ve B bölgesi için 48 saatlik kullanımı 17,50 euro, 72 saat kullanım 25,50 euro, 4 günlük kullanımı 29,50 euro, 5 günlük kullanımı 35,50 euro, 6 günlük kullanmı 39,50 euro.

   A,B ve C Bölgesi için 48 saatlik kullanımı 19,50 euro, 72 saatlik kullanımı 26,50 euro4 günlük kullanımı 32,50 euro, 5 günlük kullanımı 38,50 euro, 6 günlük kullanmı 43,50 euro.

citytourcard_01

   C Bölgesi; Postdam ve Schönefeld Havaalanı kapsamakta unutmayın.

   Berlin Tourist Card hakkında detaylı bilgi ve satın almak için >>

 

     BERLİN WELCOME CARD

   Bize göre Berlin‘e ilk gelenlerin için en ideal kart.(şahsen bizde aynı kartı kullandık tavsiye ederiz)

   Tüm kartlarında şehir haritası, tüm toplu taşıma ulaşımlarını ücretsiz kullanım, şehir tanıtım kitabı ve belirli turistik yerlerde indirim kartları sunmakta olan bu kartın 4 çeşidi vardır. 

bwc-cta-mini

   Sadece AB Bölgesinde kullanılan Berlin Welcome Card‘ın 48 saatlik kullanımı 19,50 euro, 72 saatlik kullanımı 27,50 euro4 günlük kullanımı 31,50 euro, 5 günlük kullanımı 35,50 euro, 6 günlük kullanmı 41,50 euro.

   Berlin AB Bölgesinde ve C bölgesi(Postdam’da) kullanılan Berlin Welcome Card‘ın 48 saatlik kullanımı 21,50 euro, 72 saatlik kullanımı 29,50 euro4 günlük kullanımı 34,50 euro, 5 günlük kullanımı 40,50 euro, 6 günlük kullanmı 45,50 euro.

   Berlin AB Bölgesi ve Museumsinsel (Museum Island)‘ta geçerli ve sadece 72 saat kullanımı olan Berlin Welcome Card; 42,00 euro iken, Berlin ABC Bölgesi ve Museumsinsel (Museum Island)‘ta geçerli 72 saat kullanımı olan Berlin Welcome Card ise 44,00 euro‘dur.

Berlin-Welcome-Card-600x497-mini

   Berlin Welcome Card hakkında detaylı bilgi ve satın almak için >>

 

     TURİSTİK KART HARİCİ DİĞER KARTLAR

   Berlin Ulaşım Sistemi’nde Turistik Kartlar haricinde ulaşım kartlarıda mevcuttur ve bunlar;

   Tek Binişlik Kartlar: Tek biniş hakkına sahip bu kartların AB Bölgesi için olanları 2,70 euro, BC Bölgesi için olanları 3,00 euro, ABC bölgesi için olanı ise 3,30 euro‘dur.

   5 Kişilk Biniş Kartı: Aile kartı olarak düşünülen bu kart 5 Kişi’nin kullanacağı bilet için AB Bölgesi 17,30 euro, BC Bölgesi 17,60 euro ve ABC Bölgesi 17,80 euro tutarındadır.

Berlin_Ubahn_ticket-mini

   Günlük(24 Saat’lik) Kart: Günlük kullanma hakkına sahip bu kartın tutarı AB Bölgesi için 7,00 euro, BC Bölgesi için 7,30 euro ve ABC Bölgesi için ise 7,60 euro‘dur.

   Haftalık (7 Günlük) Kart: Haftalık kullanım hakkına sahip bu kartlar için AB Bölgesi kullanımı 30,00 euro, BC Bölgesi kullanımı 31,10 euro, ABC Bölgesi kullanımı 37,20 euro iken ABC ve 1 Adet kırsal kesimde bulunan kasabalar için kullanımı ise 41,10 euro‘dur.

   4 Kullanımlık(4 Trip) Kart: 4 kullanıma hak veren bu kartın sadece AB Bölgesi için kullanım hakkı vardı ve bununda tutarı 9,00 euro‘dur.

Berlin şehiriçi ulaşım kartları hakkında bilgi almak için >>

 

   Tüm bu kartları dediğimiz gibi gezip-göreceğiniz yerlere göre seçip uygun fiyata almanız.

   İlk kez gidecekseniz tavsiyemiz Berlin Welcome Card ABC+Museumsinsel çünkü; Museumsinsel ve C bölgesinde bulunan Postdam başlı başına turistik bir gezi bunun için para vermişken bir kere vermek gerek diye düşünüyoruz.

 

   Genede otomatlardaki Türkçe seçeneğinden yararlanarak kendinize uygun seçeneği bulacağımıza şüphe yok.

   Otomatlardan aldığınız kartların şehir haritasını turist info‘dan alıyorsunuz.

Berlin-Tarif-Zones-mini

A,B ve C Bölgelerini tekrar hatırlatmak için bölge haritasını şuraya tekrar bırakalım.

🙂İyi Tatiller🙂

 

Yorumlar

Yorumlar

Takip Et GeziciBlog:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir